Midea
Midea
Midea Grubu 1968 yılında kuruluşudan bu yana sürekli gelişerek ve hızla büyüyerek bir dünya devi halini almıştır.

Başlangıçta sadece bazu elektiriliki ev aletleri konusunda üretim yapan Midea Gurubu yıllar geçtiçe başarılanını katlamış ve zamanla klima, kompresör, küçük ev alatleri, beyaz eşya, ışıklandırma malzemeleri, endüstriyel komponetler, lojistik, gayri menkul vb. Gibi daha bir çok farklı dalda söktör lideri konumuna ulaşmış 44 yıllık tecrbesi ile sektörlere yön vermiştir.
KLİMA VE BEYAZ EŞYA
ENDÜSTRİ BİLEŞENLERİ
EV ELEKTRONİĞİ
GAYRİ MENKUL
KLİMA VE BEYAZ EŞYA
ENDÜSTRİ BİLEŞENLERİ
EV ELEKTRONİĞİ
GAYRİ MENKUL
 
MIDEA GRUP'A GENEL BAKIŞ

• Çin'in en kapsamlı beyaz eşya üreticisi ve ihracatcısı
• 2010 yılında çin'in en büyük 500 şirketi arasında 67. sırada
• 180.000 çalışanlı dev yapı
• Sektöründe Dünyanın En değerli 500 Markası Arasında
• 2010 yılında 17 milyar dolar ve 2011 yılının ilk yarısında 13 milyar dolarlık toplam piyasa hacminde %40'ın üzerinde paya sahip
 
FINA
 
Bu Devasa büyüklüğü biraz vurgulamak için 2010 yılındaki deniz aşırı satışları toplamı 5.08 milyar $ olarakgerçekleştiğini belirtmekte fayda var. Dünya genelinde top 500 markaları sıralamasında (Brand Finance) yer alabilen tek Çinli üreticidir.

Midea Grubu fabrikaları ve dünya genelinde çalışanları ile 180.000 kişilik bir güçtür. Bu gücü aynı zamanda çevreye duyarlı üretim ve işletmeler ile güçlendirmekte hatta sosyal sorumluluklarını fazlasıyla yerine getirmekten mutluluk duymaktadır. Spora ve Sporcuya çok önem Midea Grubu en son uygulanna en büyük insana yatarımlardan birinde, FINA (Uluslararası Su Sporları Federasyonu) ile 4 yıllık sponsorluk anlaşması imzalaması olmuştur.
 
Midea
 
1985 yılında başlanan split klima üretimi, zamanla Midea Grubunun iş Hacminin önemli bir kısmı haline gelmiştir. Midea Klima Grubu, Portatif klimalardan başlayıp merkezi sistem ve VRF sistemlerine kadar uzanan geniş bir yelpazede tüm klima sistemlerini üretmekte ve tüm dünyaya dağıtmaktadır.