Kurumsal
Kurumsal

Modern Klima Teknolojileri

Klima sektörüne ilk girişimiz 1995 yılında Electra markasının Türkiye distribütörlüğünü alarak oldu. Bu açıdan baktığımızda bugün Türkiye piyasasında 24. yılımızı kutluyoruz.

1990 yıllarda Türkiye’de klima penetrasyonu çok yaygın değildi. Türkiye’de klima pazarının gelişmesi ile birlikte, Electra Grubu 2001 yılında piyasada daha rekabetçi ve daha güçlü konumlanabilmek için Türkiye’de kendi firmasını kurmaya karar verdi.

2002 yılından itibaren Electra grubu ile ortak olduğumuz Elco Klima çatısı altında Electra, Airwell ve Relax markaları ile klima pazarlama faaliyetlerini sürdürdük. Bu markalar ile Türkiye pazarında önemli pazar payı elde ederek, piyasada en çok aranılan markaların başında yer aldık.

Bu süreçte Türkiyede lider markalara grup fabrikalarında OEM klima üretimi yaparak, Türkiye’de OEM müşterilerimize satışını sağladık.

2009 yılında firmanın tüm hisselerinin yabancı ortaktan devralarak firmanın ismini Modern Klima Teknolojileri olarak değiştirdik. Bu değişiklik sonrasında Electra ve Airwell markalı split klimaların Türkiye distribütörlüğünün yanı sıra, Aynı yıl Midea markalı Split ve VRF ürünlerinin daha sonra 2019 yılında Haier markalı Split ve VRF ürünlerinin Türkiye distribütölüğünü de alarak ürün gamımızı oldukça genişlettik.