Satış Fiyat listesi Haier Ürün Broşürü
ÜRÜN DETAYLARI
Mutluluğun Markası
Split Klimalar > Midea > Hafif Ticari Tipi > Inverter Sistem Klimalar > Salon Tipi MFM Serisi
Salon Tipi MFM Serisi Midea Ar&GE mühendisleri tarafından enerji/sezonsal verimlilik yönetmeliğine göre tasarlanan cihazların genel amacı 2020 yılı politikası ile %20 daha fazla yenilebilir enerji kaynağı kullanımı, %20 daha az CO2 gibi sera gazı emisyonu ve %20 daha fazla enerji verimli ürünlerin kullanılmasını kapsar.

ERP (Energy Related Product) Midea Ar&GE mühendisleri tarafından enerji/sezonsal verimlilik yönetmeliğine göre tasarlanan cihazların genel amacı 2020 yılı politikası ile %20 daha fazla yenilebilir enerji kaynağı kullanımı, %20 daha az CO2 gibi sera gazı emisyonu ve %20 daha fazla enerji verimli ürünlerin kullanılmasını kapsar. 12kW yaklaşık olarak 41.000 Btu/h kapasitesi ve aşağısını kapsayan bu yönetmelik ile ilgili uyumlaştırılmış ulusal standartlarda tanımlanmış elektrik enerjisi ile çalışan ev tipi klimaları içermekte olup, yönetmeliğe göre, başta iç ve dış test şartlarını sağlamak zorundadır. SEER ve SCOP değerleri üç farklı bölge sıcaklık kategorisi belirlenerek test edilmiştir. Bunlar, meteorolojiden alınan yıllara göre ortalama sıcaklık değerleri olarak daha sıcak bölge, ortalama bölge ve daha soğuk bölge olarak belirlenerek enerji etiketi mevsimsel olarak oluşturulmaktadır.
A++ Enerji Verimliliği Klimaların, soğutma modunda enerji verimlilik oranı (SEER) ve ısıtma modunda performans katsayısı (SCOP) ne kadar yüksek ise enerji verimliliği de o kadar yüksek demektir. Modernstar üstün teknolojisi sayesinde iç ve dış ünite fanları dahil tüm motorları DC Inverter olarak kontrol etmektedir. Bu sayede soğutma modunda Sezonsal Enerji Verimliliği Sınıfı yapılan testler neticesinde A++ olarak kayıt altına alınmıştır. Bu da elektrik tasarrufu ve ekonomi anlamına gelmektedir.
3D DC Inverter Teknolojisi Sabit frekanslı, klasik klimalarda kompresör sürekli açılıp kapanarak çalışır ve enerji harcamalar en yüksek seviyeye ulaşır. Inverter teknolojisine sahip Midea klimalar, kapasitesini kendisi otomatik olarak ayarladığı için kompresördeki duruş/kalkışlar en aza iner, enerjiyi verimli kullanma olanağı en üst seviyeye çıkar. Enerji tüketiminde %30-40 tasarruf etme imkânı olur. Ayrıca ısı saptamaları klasik klimalara göre çok daha az olduğundan kullanıcısına daha konforlu bir ortam sunar. DC Inverter tipi birçok klima sadece 120˚ sinüs dalgası frekansında kontrol imkânı tanırken, Midea DC Inverter teknolojisi bu aralığı çok daha geniş olan 180˚ sinüs dalgası frekansında kullanmaktadır. Bununla da yetinmeyen Midea bu ileri teknolojiyi şimdi 3D teknolojisi ile geliştirerek, kompresörü + dış ünite fanını + iç ünite fanını da DC Inverter teknolojisinde imal etmektedir. Bu yenilikçi teknoloji ile çok daha verimli ve sessiz çalışma elde edilmekte ve konfor şartları çok yükseklere taşınmaktadır.
Sessiz Çalışma Üstün teknolojisi ve özel dizaynı sayesinde Midea klimalar sessiz çalışma, huzurlu ve rahat bir ortam sağlar.
-15° C Dış Ortam Şartlarında Isıtma Üstün teknolojik özellikleri sayesinde Midea Klima, dış hava sıcaklığı -15 °C olduğu zamanlarda bile ısıtma modunda güvenle çalışarak konforunuzdan öden vermez.
Taze Hava Standart kaset tipi split klima modellerinde soğutma, ısıtma, nem alma gibi fonksiyonlar ile yapılan hava temizleme işlemleri, iç mekanda bulunan havanın devamlı sirkülasyonu ile sağlanır. Klima üniteleri tarafından hiçbir zaman dış ortamdan taze hava girişi yapılmaz. Sadece dış ortamdan iç mekana ısı transferi veya iç mekandaki ısının dış ortama transferi olur. Bu tip çalışma sistemlerinde ortama taze hava sadece pencere veya kapı açılarak sağlanabilmektedir. Midea kaset tipi split klimalarda kullanılan özel fan sistemi ile iç ünitede negatif basınç yaratarak dış ortamdan içeriye bağlanacak spiral bir hortum yardımıyla taze hava verilebilir. Bu sayede oksijen oranı ve taze hava miktarı hep yüksek seviyede tutulabilir.
Her Mekana Uygunluk Bir çok elektronik cihazın çevresinde sağlıklı çalışabilmesi için gerekli hava boşluğu yaratmak gerekir, bu durum kimi zaman mekanda yer kaybına sebep olmaktadır. Midea salon tipi DC Inverter klimalarda bu sorun tamamen ortadan kaldırılmıştır. Hava emişini ön panelden yapacak şekilde geliştirilmiş olan yenilikçi dizaynı sayesinde, iç ünitenin sağı, solu ve arkası kapalı bile olsa yer kaybı yaşanmamaktadır. Bu şekilde sıkışık mekanlarda, hatta mobilya dolap aralarına, duvar ve köşelerdeki ölü nişlere dahi salon tipi klimanızı yerleştirebilme imkanı bulunmaktadır.
Zaman Ayarı Midea kanallı tip DC Inverter split klimalarda zaman ayarı özelliği sayesinde klimalarınızı 24 saat içerisinde istediğiniz zaman açılıp kapanmasını programlayabilirsiniz. Siz daha gelmeden ortamı şartlandırabilir ve otomatik olarak istediğiniz saatte kapanmasını sağlayarak enerji tasarrufu yapabilirsiniz.
Gümüş İyon Filtresi ̇Ünitede bulunan nano gümüş iyon filtre sistemi, iyon salınımı yaparak hem bakterileri öldürmeye yarar hem de bakteri aktivitesini iç yapılarını yok ederek durdurur. Bu fonksiyon ile ortalama tamamen temizlenmiş hava verir.
Anti Korozif Ön Kabin ̇Özel kaplama teknolojisi sayesinde, Midea salon tipi split klimalar yüzeylerinde kir, pas ve leke tutmaz. Bu şekilde her zaman temiz kalarak ortak kullanım alanlarında ideal çözüm olmaktadır.
Model İç Ünite Kodu
Dış Ünite Kodu
Birim MFM-24HRFN1-QRD0
MOCA30U-24HFN1-QRD0
Nominal Soğutma Kapasitesi   BTU/h 24000(7200~27600)
Nominal Isıtma Kapasitesi   BTU/h 52000+12000
Nominal Soğutma Kapasitesi   W 7034(2110~8090)
Nominal Isıtma Kapasitesi   W 7620(2198~9437)
Sezonsal Verimlilik SEER W / W 6,1
Soğutmada Enerji Sınıfı   A++
SCOP W / W 4,0
Soğutmada Enerji Sınıfı   A+
Güç Kaynağı   V 220-240V~ 50Hz 1Ph
Nominal Soğutma Sarfiyatı   W 2345(180~3110)
Nominal Isıtma Sarfiyatı   W 2117(320~3370)
Soğutmada Çalışma Akımı   A 10.19(0.8~13.5)
Isıtmada Çalışma Akımı   A 9.2(1.4~14.7)
Azami Çalışma Akımı   A 14
Net Boyutlar                  (GenxDerxYük) İç Ünite mm 500x315x1700
Dış Ünite mm 845x363x702
Ses Basınç Seviyesi (S / D / O / Y) İç Ünite dB (A) 43.5/46/49.5
Dış Ünite dB (A) 59.5
Hava Debisi (Y / O / D) İç Ünite dB (A) 1230/1080/978
Dış Ünite dB (A) 2700
Net Ağırlık İç Ünite m3/h 37,5
Dış Ünite m3/h 49
İç - Dış Ünite Arası  - En Çok Tek Yön Tesisat Uzunluğu   m 50
 
Kot Farkı Limiti Dış Ünite Yukarıda m 25
İç Ünite Yukarıda m 23
İlk Kalkış Akımı   A ---
Otomatik Sigorta Değeri (Gecikmesiz B) (Gecikmeli C)   A 20 (B)
Besleme Kablosu Bağlantısı     Dış Ünite
Besleme Kablo Damar Adedi x Kesiti   adet x mm2 3 x 2.5
Ara Kablo Damar Adedi x Kesiti   adet x mm2 (3x2.5)+(3x0.75)**
Bakır Boru Çapları   mm (inch) Φ9.52/Φ15.9(3/8"/5/8")
Dış Ünite Çevre Sıcaklığı Çalışma Aralığı (Soğutma; Isıtma)   °C -15 / +50 ; -15 / +24
 
ERP ile ilgili teknik verilere buradan ulaşabilirsiniz.