KURUMSAL
Mutluluğun Markası
  • Hakkımızda
  • Midea
  • Midea Tanıtım Filmleri
  • Electra
  • BelgelerimizHAKKIMIZDA

Klima sektörüne ilk girişimiz 1995 yılında Electra markasının Türkiye distribütörlüğünü alarak oldu. Bu açıdan baktığımızda bugün Türkiye piyasasında 22. yılımızı kutluyoruz.

1990 yıllarda Türkiye’de klima penetrasyonu çok yaygın değildi. Türkiye’de klima pazarının gelişmesi ile birlikte, Electra Grubu 2001 yılında piyasada daha rekabetçi ve daha güçlü konumlanabilmek için Türkiye’de kendi firmasını kurmaya karar verdi.

2002 yılından itibaren Electra grubu ile ortak olduğumuz Elco Klima çatısı altında Electra, Airwell ve Relax markaları ile klima pazarlama faaliyetlerini sürdürdük. Bu markalar ile Türkiye pazarında önemli pazar payı elde ederek, piyasada en çok aranılan markaların başında yer aldık.

Bu süreçte Türkiyede lider markalara grup fabrikalarında OEM klima üretimi yaparak, Türkiye’de OEM müşterilerimize satışını sağladık.

2009 yılında firmanın tüm hisselerinin yabancı ortaktan devralarak firmanın ismini Modern Klima Teknolojileri olarak değiştirdik. Bu değişiklik sonrasında Electra ve Airwell markalı split klimaların Türkiye distribütörlüğünün yanı sıra, Midea markalı split klimaların Türkiye distribütölüğünü de alarak ürün gamımızı oldukça genişlettik.
Hakkımızda


MİDEA

Midea Grubu 1968 yılında kuruluşudan bu yana sürekli gelişerek ve hızla büyüyerek bir dünya devi halini almıştır.

Başlangıçta sadece bazu elektiriliki ev aletleri konusunda üretim yapan Midea Gurubu yıllar geçtiçe başarılanını katlamış ve zamanla klima, kompresör, küçük ev alatleri, beyaz eşya, ışıklandırma malzemeleri, endüstriyel komponetler, lojistik, gayri menkul vb. Gibi daha bir çok farklı dalda söktör lideri konumuna ulaşmış 44 yıllık tecrbesi ile sektörlere yön vermiştir.

KLİMA VE BEYAZ EŞYA ENDÜSTRİ BİLEŞENLERİ EV ELEKTRONİĞİ GAYRİ MENKUL
KLİMA VE BEYAZ EŞYA ENDÜSTRİ BİLEŞENLERİ EV ELEKTRONİĞİ GAYRİ MENKUL
Midea

Midea Grup'a Genel Bakış


• Çin'in en kapsamlı beyaz eşya üreticisi ve ihracatcısı
• 2010 yılında çin'in en büyük 500 şirketi arasında 67. sırada
• 180.000 çalışanlı dev yapı
• Sektöründe Dünyanın En değerli 500 Markası Arasında
• 2010 yılında 17 milyar dolar ve 2011 yılının ilk yarısında 13 milyar dolarlık toplam piyasa hacminde %40'ın üzerinde paya sahip


Fina


Bu Devasa büyüklüğü biraz vurgulamak için 2010 yılındaki deniz aşırı satışları toplamı 5.08 milyar $ olarakgerçekleştiğini belirtmekte fayda var. Dünya genelinde top 500 markaları sıralamasında (Brand Finance) yer alabilen tek Çinli üreticidir.

Midea Grubu fabrikaları ve dünya genelinde çalışanları ile 180.000 kişilik bir güçtür. Bu gücü aynı zamanda çevreye duyarlı üretim ve işletmeler ile güçlendirmekte hatta sosyal sorumluluklarını fazlasıyla yerine getirmekten mutluluk duymaktadır. Spora ve Sporcuya çok önem Midea Grubu en son uygulanna en büyük insana yatarımlardan birinde, FINA (Uluslararası Su Sporları Federasyonu) ile 4 yıllık sponsorluk anlaşması imzalaması olmuştur.

Midea

1985 yılında başlanan split klima üretimi, zamanla Midea Grubunun iş Hacminin önemli bir kısmı haline gelmiştir. Midea Klima Grubu, Portatif klimalardan başlayıp merkezi sistem ve VRF sistemlerine kadar uzanan geniş bir yelpazede tüm klima sistemlerini üretmekte ve tüm dünyaya dağıtmaktadır.


MİDEA TANITIM FİLMLERİ Midea Tuzla Tanıtım
Midea Tuzla Tanıtım
Midea Fabrika Tanıtımı
Midea Fabrika Tanıtımı
Blanc Serisi Split Cihaz Tanıtımı
Blanc Serisi Split Cihaz Tanıtımı
Kidstar Serisi Split Cihaz Tanıtımı
Kidstar Serisi Split Cihaz Tanıtımı
VRF - V4 Plus R series Heat Recovery Serisi Tanıtımı
VRF - V4 Plus R series Heat Recovery Serisi Tanıtımı
MIDEA Klima Inverter Teknolojisi
MIDEA Klima Inverter Teknolojisi
MIDEA VRF Tanıtım Filmi
MIDEA VRF Tanıtım Filmi
MIDEA Genel Tanıtım Filmi
MIDEA Genel Tanıtım Filmi
MIDEA Reklam Filmi - 2
MIDEA Reklam Filmi - 2
MIDEA Reklam Filmi - 1
MIDEA Reklam Filmi - 1
Midea Tanıtım Filmi


ELECTRA

Electra Consumer Products split klima ve merkezi sistem klima sistemleri ile Dünya'nın en önemli klima üreticilerinden biridir. Firmanın merkezi Fransa'da olup, Electra Consumer Products, Electra Klima adı altında Electra, Airwell ve Wesper markalarını Türkiye pazarına sunmuştur.

1945 yılında kurulan Electra Consumer Products’ın, Avrupa, Asya, Güney Amerika ve Avustralya’da ki Satış Merkezleri ve Distribütörleri ile dünyanın birçok yerinde faaliyet göstermektedir. İsrail’de 2 fabrika, Fransa’da 2 fabrika, Çin’de 2 fabrika, İtalya ve Avustralya’da 1’er fabrikası ile toplam 8 fabrikasında üretim yapan grup yılda 1.5 milyon klima üretmekte olup duvar tipi, yer-tavan tipi, kaset tip, kanallı tip, salon tip, endüstriyel klima sistemleri ile geniş bir ürün portföyüne sahiptir. Electra Consumer Products, kendi markaları haricinde daha birçok marka için de OEM üretim yapmaktadır.

İsrail’de Electra ve Elco Hi-Tech, İspanya’da Johnson, Avrupa ve Avustralya’da Airwell, Wesper, Arjantin’de Electra markaları ile yer alan Electra Consumer Products, Dünya pazarlarında yer almaktadır.

Electra Consumer Products, yerel büyüme, ortak girişimler ve şirket kazanımlarının birleşimiyle başarı sağlamıştır. Aşağıdaki yönetim prensipleri grubun gelişimine önderlik etmektedir.

* İş Ortaklarını, modern teknoloji araçları ile asiste ederek, rekabet gücünü yükseltmek ve pazarda avantajlı hale getirmek.

* İleri teknoloji standartlarında estetik, fonksiyonel ve ergonomik ürün dizaynlarıyla çevreye duyarlı ürünler üretmek.

* Profesyonel pazarlama ve satış ağı, satış sonrası servis ve müşteri hizmetleri ile müşteri memnuniyeti yaratmak.
Electra


BELGELERİMİZ

RAC Distribütörlük Belgesi

RAC Klima Distribütörlük Belgesi
Belgelerimiz


CAC Distribütörlük Belgesi

CAC Distribütörlük Belgesi