Satış Fiyat listesi Haier Ürün Broşürü
KURUMSAL
Mutluluğun Markası
  • Hakkımızda
  • Haier
  • Midea
  • Midea Tanıtım Filmleri
  • BelgelerimizHAKKIMIZDA

Klima sektörüne ilk girişimiz 1995 yılında Electra markasının Türkiye distribütörlüğünü alarak oldu. Bu açıdan baktığımızda bugün Türkiye piyasasında 24. yılımızı kutluyoruz.

1990 yıllarda Türkiye’de klima penetrasyonu çok yaygın değildi. Türkiye’de klima pazarının gelişmesi ile birlikte, Electra Grubu 2001 yılında piyasada daha rekabetçi ve daha güçlü konumlanabilmek için Türkiye’de kendi firmasını kurmaya karar verdi.

2002 yılından itibaren Electra grubu ile ortak olduğumuz Elco Klima çatısı altında Electra, Airwell ve Relax markaları ile klima pazarlama faaliyetlerini sürdürdük. Bu markalar ile Türkiye pazarında önemli pazar payı elde ederek, piyasada en çok aranılan markaların başında yer aldık.

Bu süreçte Türkiyede lider markalara grup fabrikalarında OEM klima üretimi yaparak, Türkiye’de OEM müşterilerimize satışını sağladık.

2009 yılında firmanın tüm hisselerinin yabancı ortaktan devralarak firmanın ismini Modern Klima Teknolojileri olarak değiştirdik. Bu değişiklik sonrasında Electra ve Airwell markalı split klimaların Türkiye distribütörlüğünün yanı sıra, Aynı yıl Midea markalı Split ve VRF ürünlerinin daha sonra 2019 yılında Haier markalı Split ve VRF ürünlerinin Türkiye distribütölüğünü de alarak ürün gamımızı oldukça genişlettik.
HakkımızdaHAİER

1984 yılında Qingdao Refrigerator Co. adı altında, Çin devletinin yatırımıyla Çin’de kurulmuştur. Çin’in globelleşme politikası ve Çin kökenli firmaların yabancı kuruluşlarla ortaklık anlaşmalarına başlamasıyla beraber, Haier’de Almanya’nın dev buzdolabı üreticisi Liebherr ile ortaklık yapmıştır. Teknoloji ve üretim alanlarındaki ortak paylaşımlar neticesinde, “Qingdao-Liebherr” markasıyla bozdolabı üretimine başlamıştır.

1992 yılında şirketin ismi, “Haier Group” olarak günümüzde bilinen halini almıştır. Haier ismi, “Liebherr” markasının Çince teleffuzundan türetilmiştir. Şirket isminin değişmesiyle beraber yapılan planlamalarla ve satın almalarla, Haier ürün gamında da ciddi bir artış meydana gelmiştir. 1992 yılından 1996 yılına kadar Çin’de şirket satın almalarına gidilmiş, Huangshan Electronics Group ve Red Star Electric Appliances gibi fabrikalar Haier Group bünyesine katılmıştır.

2002 yılından itibaren Electra grubu ile ortak olduğumuz Elco Klima çatısı altında Electra, Airwell ve Relax markaları ile klima pazarlama faaliyetlerini sürdürdük. Bu markalar ile Türkiye pazarında önemli pazar payı elde ederek, piyasada en çok aranılan markaların başında yer aldık.

1996’da Endonezya, 1997’de Filipinler ve Malezya’da, Çin dışındaki ilk fabrika yatırımları yapılmıştır. 2000 yılında Güney Carolina’da, Amerika pazarına giriş amacıyla fabrika yatırımı tamamlanmıştır. Haier markalı ürünlerin dışında, General Electric, Whirlpool ve Frigidaire markalı Amerikan menşeili ürünler için de fason imalatlar yapılmıştır.

2002’de Pakistan’de, 2003’de Ürdün’de üretim tesisleri inşa edilmiştir. Bu ülkelerdeki yatırımları Tunus, Fas, Nijerya, Mısır ve Güney Afrika’daki üretim tesislerinin açılması takip etmiştir.

2012 yılında Yeni Zelanda menşeili ev aletleri üreticisi Fisher & Paykel, Haier tarafından satın alınmıştır.

2016 yılında, General Electric’in ev aletleri birimi, 5.4 milyar USD bedelle Haier Group bünyesine katılmıştır.

Tüm bu yatırımların dışında, Haier’in dünyanın en önemli elektronik ve elektrikli ev aletleri üreticileriyle AR-GE, teknoloji paylaşımı ve üretim gibi farklı alanlarda bir çok ortaklığı bulunmaktadır. Haier’in iklimlendirme sektöründeki en önemli iki anlaşmasından birincisi, Mitsubishi Heavy Industries ile yaptığı anlaşmadır. 1992 yılında Mitsubishi Heavy Industries ve Haier arasında yapılan anlaşmayla, Qingdao’da bulunan Haier Industrial Park içerisinde ortak üretim yapmak amacıyla, Mitsubishi Heavy Industries Haier Air Conditioning Co. firması kuruldu ve ilk fabrika yatırımı Haier Industrial Park içerisinde yapıldı. 2002 yılında, bu yatırımın ikinci aşaması devreye girdi ve iki firma arasındaki ortaklık yeni yatırımlarla daha büyük bir boyuta taşındı. İkinci önemli anlaşma da, 24 Şubat 2016’da, Japonya’da Shizoka merkezli Mitsubishi Electric firması ile Haier arasında 5 yıl boyunca sürecek AR-GE paylaşımı konulu anlaşmadır.

Haier: “Değerler ve Felsefe”“İnternet Çağı” yalın ürünlerin ve basit çözümlerin, tüketiciler için yeterli olmadığı farklı ve sıra dışı bir zaman dilimini yarattı. Bu yeni zaman diliminde, tüketiciler birey olarak birbirinden farklı, kişilere özel tasarlanmış ürünlere ve çözümlere ihtiyaç duyduklarının farkına vardı. Her bir birey, kendisine ait benzersiz yaşam tarzının diğer bireyler tarafından da kabul görmesini arzuladı.

Bu noktada Haier, bireylerin gündelik yaşamlarındaki süreci net olarak algılayıp, herkesi hak ettiği “akıllı yaşam deneyimi” ile tanıştırmayı amaçlıyor: “sade, incelikli, düzenli ve keyifli bir yaşam...”

Dünya çapında bir sanayi devi olarak Haier, standart ürünlerin ötesinde çözümler sunuyor ve sahip olduğu tüm organizasyonu tek bir temelde birleştiriyor. Gelişmekte olan dünyamızda, kullandığı tüm kaynakları tek bir temelde toplayarak, bireylerin beklentilerini en iyi biçimde karşılamayı hedefliyor.

Siz de Haier ağına katılın. Kendiniz ve yaşamınız için yeni olanaklar yaratın.

Haier - Global Ağ:Haier, AR-GE merkezleri, üretim tesisleri, yönetim tesisleri ve satış ağlarından oluşan global alt yapısını, bireylerin ihtiyaçlarını en hızlı biçimde karşılayabilmek için inşa etti. Haier’in dünya üzerinde konumlanmış 5 adet AR-GE merkezi, birinci sınıf tedarikçilerle, bilim merkezleriyle ve en prestijli üniversitelerle sanal ve fiziksel iletişim ağları aracılığıyla haberleşerek, yenilikçi bir eko-sistem yaratmak için stratejik ortaklıklar geliştirmeyi hedeflemiştir.

Haier - Global Performans:Haier, 2015 yılında perakende sektöründe faaliyet gösteren “elektrikli ev aletleri” markalar sıralamasında 9,8% pazar payıyla dünya 1.’si oldu. (Kaynak: Euromonitor International Limited, 2015 verileri)

Haier, 2016 yılında perakende sektöründe faaliyet gösteren “elektrikli ev aletleri” markalar sıralamasında 10,3% pazar payıyla dünya 1.’si oldu. (Kaynak: Euromonitor International Limited, 2016 verileri)

Haier Grup, 15 Ocak 2016 yılında imzalanan anlaşmayla General Electric markasının “ev aletleri” departmanını 5.4 milyar USD bedelle satın aldı.

2016 yılında Euromonitor International Limited tarafından, 46 farklı ülkede 30 farklı marka arasında yapılan karşılaştırmaya göre Haier, montaj gerektiren ev tipi klima satışında 23,60% pazar payıyla 1. oldu.

2016 yılında Euromonitor International Limited tarafından, yapılan karşılaştırmaya göre, Haier, buzdolabı satışında 23,60% pazar payıyla dünya 1.’si oldu.

2016 yılında Euromonitor International Limited tarafından, yapılan karşılaştırmaya göre, Haier, derin dondurucu satışında 21,50% pazar payıyla dünya 1.’si oldu.

2016 yılında Euromonitor International Limited tarafından, yapılan karşılaştırmaya göre, Haier, çamaşır ve kurutma makinaları satışında 14,40% pazar payıyla dünya 1.’si oldu.

2016 yılında Euromonitor International Limited tarafından, yapılan karşılaştırmaya göre, Haier, şarap soğutucuları satışında 8,50% pazar payıyla dünya 1.’si oldu.

Hakkımızda


MİDEA

Midea Grubu 1968 yılında kuruluşudan bu yana sürekli gelişerek ve hızla büyüyerek bir dünya devi halini almıştır.

Başlangıçta sadece bazu elektiriliki ev aletleri konusunda üretim yapan Midea Gurubu yıllar geçtiçe başarılanını katlamış ve zamanla klima, kompresör, küçük ev alatleri, beyaz eşya, ışıklandırma malzemeleri, endüstriyel komponetler, lojistik, gayri menkul vb. Gibi daha bir çok farklı dalda söktör lideri konumuna ulaşmış 44 yıllık tecrbesi ile sektörlere yön vermiştir.

KLİMA VE BEYAZ EŞYA ENDÜSTRİ BİLEŞENLERİ EV ELEKTRONİĞİ GAYRİ MENKUL
KLİMA VE BEYAZ EŞYA ENDÜSTRİ BİLEŞENLERİ EV ELEKTRONİĞİ GAYRİ MENKUL
Midea

Midea Grup'a Genel Bakış


• Çin'in en kapsamlı beyaz eşya üreticisi ve ihracatcısı
• 2010 yılında çin'in en büyük 500 şirketi arasında 67. sırada
• 180.000 çalışanlı dev yapı
• Sektöründe Dünyanın En değerli 500 Markası Arasında
• 2010 yılında 17 milyar dolar ve 2011 yılının ilk yarısında 13 milyar dolarlık toplam piyasa hacminde %40'ın üzerinde paya sahip


Fina


Bu Devasa büyüklüğü biraz vurgulamak için 2010 yılındaki deniz aşırı satışları toplamı 5.08 milyar $ olarakgerçekleştiğini belirtmekte fayda var. Dünya genelinde top 500 markaları sıralamasında (Brand Finance) yer alabilen tek Çinli üreticidir.

Midea Grubu fabrikaları ve dünya genelinde çalışanları ile 180.000 kişilik bir güçtür. Bu gücü aynı zamanda çevreye duyarlı üretim ve işletmeler ile güçlendirmekte hatta sosyal sorumluluklarını fazlasıyla yerine getirmekten mutluluk duymaktadır. Spora ve Sporcuya çok önem Midea Grubu en son uygulanna en büyük insana yatarımlardan birinde, FINA (Uluslararası Su Sporları Federasyonu) ile 4 yıllık sponsorluk anlaşması imzalaması olmuştur.

Midea

1985 yılında başlanan split klima üretimi, zamanla Midea Grubunun iş Hacminin önemli bir kısmı haline gelmiştir. Midea Klima Grubu, Portatif klimalardan başlayıp merkezi sistem ve VRF sistemlerine kadar uzanan geniş bir yelpazede tüm klima sistemlerini üretmekte ve tüm dünyaya dağıtmaktadır.


MİDEA TANITIM FİLMLERİ Midea Tuzla Tanıtım
Midea Tuzla Tanıtım
Midea Fabrika Tanıtımı
Midea Fabrika Tanıtımı
Blanc Serisi Split Cihaz Tanıtımı
Blanc Serisi Split Cihaz Tanıtımı
Kidstar Serisi Split Cihaz Tanıtımı
Kidstar Serisi Split Cihaz Tanıtımı
VRF - V4 Plus R series Heat Recovery Serisi Tanıtımı
VRF - V4 Plus R series Heat Recovery Serisi Tanıtımı
MIDEA Klima Inverter Teknolojisi
MIDEA Klima Inverter Teknolojisi
MIDEA VRF Tanıtım Filmi
MIDEA VRF Tanıtım Filmi
MIDEA Genel Tanıtım Filmi
MIDEA Genel Tanıtım Filmi
MIDEA Reklam Filmi - 2
MIDEA Reklam Filmi - 2
MIDEA Reklam Filmi - 1
MIDEA Reklam Filmi - 1
Midea Tanıtım Filmi


BELGELERİMİZ

RAC Distribütörlük Belgesi

RAC Klima Distribütörlük Belgesi
Belgelerimiz


CAC Distribütörlük Belgesi

CAC Distribütörlük Belgesi