Satış Fiyat listesi Haier Ürün Broşürü
HABER DETAYI
Mutluluğun MarkasıMidea Grup, Forbes 500 şirket arasına girdi...
14.05.2015

Midea Grup, Forbes 500 şirket arasına girdi...

Midea Grup, Forbes Global 2000'e göre dünyadaki en iyi 500 kamu şirketi arasına girdi. Midea'nın derginin yıllık listesinde Whirlpool, LG ve Electrolux gibi elektronik alet devlerinden daha iyi bir yer edinerek  436. sıraya yerleşmesine yardımcı olmak amacıyla satışlar, kar, varlıklar ve pazar değeri dikkate alındı. Şirket şaşırtıcı bir şekilde Starbuck's'ı geride bırakarak 24. sırada yer aldı.

Midea, kendi sınıfında dünyanın en saygın listesinde yer almasına yardımcı olan satışlarda 408., karda 418., varlıklarda 1117. ve pazar değerinde ise 534. sırada yer aldı. Her ne kadar ABD başı çekse de Çin ilk 2000'de yer alan 232 şirket ile birlikte ilk defa Japonya'nın üzerinde yer aldı. İlk 4 sırada Çin Endüstriyel ve Ticaret Bankası (ICBC), Çin Construction Bankası, Çin Ziraat Bankası ve Bank of China yer aldı.

Dünya henüz 2011 yılındaki Küresel Mali Krizden kurtulmuş değil. Çin'in iç ekonomisi bir yavaşlama yaşıyor. Bunun yanı sıra, listede yer alan Çinli şirketler birlikte 4.6 trilyon $ gelir ve 473 milyar $ kar getirdi. Bu şirketler 25 trilyon $ varlıkları ve 6 trilyon $ tutarındaki birleşik pazar değerleri ile de övünüyor.

Ev aletleri sektöründe Çin'in önde gelen uzmanlarından biri olan Liu Buchen, Midea'nın uzun zaman önce ektiği tohumların karşılığını almaya başladıklarını belirtti.  Media , büyümenin kurumsal birleşme maliyetleri ve yurtiçi devlet politikasındaki değişiklikler neticesinde yavaşlamaya başlaması nedeniyle ürünlerini, verimliliği ve küresel genişlemeyi ön planda tutmuştur. Şirket içindeki değişiklikler, geleneksel kanallar ve birlikte çalışabilir - akıllı teknoloji üretiminden ziyade online satışlar üzerindeki bir vurguyu kapsamaktadır.

Bu politikalar şimdiye kadar yarar sağlamıştır. 2014 yılında küresel gelir bir önceki yılın aynı dönemine göre %17'lik bir büyüme ile 23 milyar $ olarak tüm zamanların en yükseği oldu. Net kâr ayrıca 1.69 milyar $ olarak şirket için rekor seviyeye ulaştı.

Bu büyüme devam edecek gibi görünüyor. Midea bir önceki yıla göre %10.5'lik artış ile 2015 yılının ilk çeyreğinde 6.87 milyar $ gelir elde etti. Holding şirket bir önceki yıla göre %32'lik artış yakalayarak 538 milyon $ değerindeki net kârı gördü.

Hisse başına kazançlar bir önceki yıla %32 oranında artarak 0.13 $ oldu. Brüt kar marjı bir önceki yıla göre %1.5'lik artış ile %26.8 oldu.

Grup Başkanı Paul Fang kısa bir süre önce Caixin finans dergisine Midea'nın eski moda ev aleti üreticisi olmaktansa daha enerjik bir genç şirket gibi faaliyet göstermesini istediğini belirtti. Bu haber Paul Fang'ın yaklaşımının bir teyididir.

Haberler