Satış Fiyat listesi Haier Ürün Broşürü
HABER DETAYI
Mutluluğun MarkasıMidea Üniversitesi Shunde’de Açıldı.
27.05.2015

Midea Üniversitesi Shunde’de Açıldı.

İş üstünde eğitim(on the job), bir şirketin kendi personelinin güçlü olmasını sağlamak üzere en etkili yöntemlerden biridir. Özel becerilerin geliştirilmesine yardımcı olmanın yanı sıra, çalışanların şirket kültürüne ve felsefesine uyum sağlamasına yardımcı olur. En başarılı şirketleri kendi değerlerini yaygınlaştırmak için iş üstünde eğitimi kullanır ve böylece liderlik için bütünselliklerinin devam etmesini sağlarlar.

İş üstünde eğitim konusunda disiplini ve bütünlüğü arttırmak üzere Midea Group, global şirket merkezi ve aralarında fabrikalar ile araştırma ve geliştirme laboratuvarlarının da bulunduğu bazı Midea kampüslerine çok yakın mesafede bulunan Shunde’de Midea Üniversitesini kurdu. Ocak başındaki açılışından iki hafta sonra, Başkan Roger Zhao, 1,7 miyon RMB (273,888 USD) maliyetle eski bir klima merkezinden dönüştürülen bu yeni kampüsü gezmemize olanak sağladı.

Üniversitede aynı anda 1600 öğrenci eğitim alabilmektedir ve çeşitli ölçülerde ve fonksiyonlarsa 31 sınıfı bulunmaktadır. Tamamı Midea çalışanı olan doksan iki eğitmen, kendi uzmanlık becerilerini iş arkadaşları ile baylaşacaktır. Midea Grup Başkanı Fang Hongbo, geçmişte aynı binada çalışmıştır, bu yüzden Midea Üniversitesi projesini özellikle gönülden desteklemektedir. Araştırma ve geliştirme mühendislerine ayrılan, her sırasında bilgisayarlara sahip olan ve 80 öğrenci kapasitesinde bir sınıf bulunmaktadır. Her biri 43 öğrenci kapasiteli iki adet benzer sınıf bulunmaktadır. Ayrıca konferans aramalarının yapılabileceği büyük bir toplantı salonu da bulunmaktadır, böylece hazır bulunamayan kişiler de eğitimi paylaşabilmektedir. Bu salonun yanında üst düzey yöneticiler için bir toplantı odası bulunmaktadır. Bu odanın tasarımında Harvard Business School’dan esinlenilmiştir.

Daha önce Tencent için Beceri Geliştirme Direktörü ve Hewlett Packard’ın Çin İşletme Okulunda Dekan olarak görev yapan Roger Zhao’dan alınan bilgiye göre toplamda 62 eğitim programı bulunmaktadır ve yaklaşık 1,100 yönetici üniversitede eğitim alacaktır.

Eğitim, eğitim alan kişilerin seviyelerine bağlı olarak genelde üç kategoride yapılacaktır: Pilot Eğitim üst düzey yöneticiler içindir, Uzaklara Açılma yarının üst düzey yöneticileri olacak orta düzey yöneticiler içindir ve Açılmaya Başlama orta yönetici olmaları beklenen işe yeni başlayan çalışanlar içindir.

Midea Group mevcut becerilerinden en iyisini ortaya çıkarmaya ve bölgesel olarak eğitime katkı sağlamaya çaba göstermektedir. Şirket, Shunde Profesyonel Eğitim Enstitüsünde hisse sahibidir. Leysin, İsviçre’de Strateji Yönetimi eğitimi alan Roger Zhao, kariyerine başlamadan önce bu enstitünün icrada görevi olmayan yönetim kurulu üyesiydi.

Resmi olarak iş üstünde eğitim kullanan diğer büyük şirketler arasında bulunan Apple, Apple Inc. Eğitim ve Geliştirme Programı başlığında alışılagelmiş sınıflarda eğitim, danışmanlık gibi kariyer yönetim sistemleri, ekip oluşturma gibi organizasyon geliştirme, hedef belirleme gibi girişimcilik faaliyetleri ile “yüz yüze gelme toplantıları” ve stratejik planlama gibi sistemin yeniden tasarımı eğitimlerini yürütmektedir.

Haberler