Satış Fiyat listesi Haier Ürün Broşürü
HABER DETAYI
Mutluluğun MarkasıMIDEA Kurucusu, Forbes’in Zenginler Listesinde 65 Sıraya Yükseldi.
15.02.2015

MIDEA Kurucusu, Forbes’in Zenginler Listesinde 65 Sıraya Yükseldi

Midea Group kurucusu He Xiangjian, Forbes Zenginler Listesinde 65 sıra birden yükselerek 125. sıraya yükseldi. Derginin öngördüğü mal varlığı karşılığı yaklaşık olarak 9,9 milyar USD değerindedir. Shunde’nin yerlisi, 1968 yılında Beijiao köyünde 23 kişi ve 5000 RMB(çin para birimi-Renminbi) sermaye ile kurduğu şirketle şimdi Çin’in 9. zengin kişisi durumuna gelmiştir.

Midea’nın şişe kapakları ve otomobil parçaları üretimi yaptığı başlangıç yıllarından sonra, 1980 yılında elektrikli fanlardan başlayarak, şirket tüketiciye sunulmaya hazır ürünlerin imalatına odaklanmıştır. Beş yıl sonra, Midea asıl iş kollarından birisi olmaya devam eden ilk klimasını üretmiştir.

Takip eden on beş yıl boyunca, şirket kademeli olarak aralarında buzdolapları, çamaşır makineleri ve mikrodalga fırınlar olan geniş seçenekli ev eşyaları ile kompresörler ve ticari iklimlendirme konularında üretime başlamıştır.

1993 yılında, şirketin esas işlerini yöneten ve “GD Midea Holding” diye bilinen şirketin hisseleri Shenzen Borsasında halka arz edildi. GD Midea’nın, günümüzde “Midea Group” olarak bilinen ana firması özel bir şirket olmaya devam etti.

Xiangjian 2012 yılında gündelik faaliyetlerden ayrılarak yerini Grup başkanı olarak görev yapan Paul Fang’a bıraktı. Mayıs 2014’de bir A.B.D. hisse satışında Midea 60 milyon USD gelir elde etti. Bireysel servet en önemli şey değildir. Donald Trump’un söylediği gibi, para sadece skoru elde etmenin bir yöntemidir ve eğlence oyunun içindedir.

Haberler