Satış Fiyat listesi Haier Ürün Broşürü
HABER DETAYI
Mutluluğun MarkasıMidea RAC Endüstriyel Gelişmenin Öncüsü
14.12.2013

2011 yılında başlatılan şirket dönüşümünden beri Midea, "tüketici odaklı" bir kuruluş olduğunu savundu ve bunu şirketin gelişimi için önemli bir itici güç olarak kullandı. Geçtiğimiz yıllarda üretkenlik ve kalite geliştirme konusunda çok mesafe kaydedildi. Midea RAC, bu gelişmelerin sergilendiği örneklerden bir tanesi.

Dönüşüm boyunca Midea RAC ağırlıklı olarak ArGe yatırımı yaptı. Midea RAC Araştırma Enstitüsü'nün müdürü olan Bay LiQiang, 2013 yılında Midea’nın şirkete pek çok yetenekli eleman aldığını ve bunların arasında Birleşmiş Milletler Çevre Programı'ndan (UNEP) bir soğutucu uzmanı, 19 yabancı uzman,  doktora derecesi olan 26 ArGe elemanı ve 16 profesyonel bulunduğunu belirtti. Bu arada, Midea teknolojilerini daha ileri taşımak amacıyla ortak teknoloji laboratuarları oluşturmak amacıyla diğer üreticilerle işbirliğine gitti. Örneğin, Toshiba-Carrier ile inverter teknolojisinin başlatılması ve dönüştürülmesi konusunda birlikte çalıştı ve inverter kontrol çiplerinin uygulamaları konusunda IR (International Rectifier) ile birlikte çalıştı.

Midea'nın yetenek havuzu ve zengin sosyal entelektüel kaynakları bilimsel yenilik ve teknolojik ilerleme için güçlü bir destek sağlamaktadır. Son 10 yıl içinde Midea 1,895 patent başvurusunda bulunmuştur, bunların arasında 497 tanesi icat patentidir. Bu da toplamın %26'sı anlamına gelmektedir.

Midea yetenekli çalışanlarını başarıları için ödüllendirmektedir. Örneğin, bu yılın Midea Teknoloji Ayında "Gecede 1 kWh" Eko serisi projesinin mimarı olan ArGe ekibi 5 milyon RMB değerinde bir ödül kazandı. Bu ödül Midea tarihindeki en büyük tek ödül olma özelliğini taşıyor.

Yetenek tabanına ve teknoloji geliştirmesine yapılan yatırımların yanı sıra, Midea RAC Bölümü'nün Müdürü olan Bay WuWenxin ürün kalitesi ve geliştirilmesi alanında 1 milyar Yuan'dan fazla yatırım yapıldığını belirtti. Midea klimanın son kullanıcıları, her türlü geri bildirimleri ile Midea’nın ürün geliştirme çabalarına yön vermektedir.

Haberler