Satış Fiyat listesi Haier Ürün Broşürü
HABER DETAYI
Mutluluğun MarkasıMidea R290 soğutkan kullanan ürün serisi, uluslararası pazarda kabul gördü.
14.12.2013

Düşük enerji kullanımı, verim ve çevresel koruma trendinde Midea yeni bir soğutkan için çevre dostu bir teknoloji geliştirmek için aktif bir rol oynadı. 17 Aralık tarihinde, Midea tarafından üretilen ve Birleşmiş Milletler Montreal Çok Uluslu Fonu’nun sponsorluğunu yaptığı dünyanın ilk R290 soğutkanlı ürünü değerlendirmeyi başarı ile geçti.

Ozon tabakasına zarar veren maddeler hakkındaki Montreal Protokolü'ne göre, Avrupa Birliği'nde R22 kullanımı yasaklanmış durumdadır ve zamanla tüm dünyadaki kullanımı da yasaklanacaktır. R22'ye bir alternatif olan R410A hala en iyi seçenek değildir çünkü o da sera etkisine neden olmaktadır. Ancak florürsüz, düşük karbon emisyonlu ve enerji verimliliğine sahip olan R290'ın endüstri için en iyi yeni soğutucu olduğu düşünülmektedir. Midea, R290 dahil olmak üzere çevre dostu soğutkanlar araştırmaya ve geliştirmeye odaklanmıştır. Birleşmiş Milletler Montreal Protokolü Çok Uluslu Fonu’nun sponsorluğunu yaptığı dünyanın ilk R290 üretim hattı rekonstrüksiyon projesi 2010 yılında onaylanmış ve 2011 yılında Midea tarafından resmi olarak başlatılmıştır. Rekonstrüksiyon projesi 48 aydan uzun sürmüş ve 15 milyon Yuan'dan büyük bir yatırıma sahne olmuştur. Öncelikli olarak üretim kapasitesinin yılda 250.000 üniteye ulaşabileceği hesaplanmaktadır. 17 Aralık tarihinde nihayet uluslararası uzman grupları tarafından kabul görmüştür.

Midea RAC Bölümü Başkanı olan WuWenxin, Midea’nın, tam bir gelişmiş tesisler dizisi ile donatılmış olan, dünyanın ilk birinci sınıf R290 üretim hattına sahip olduğunu açıklamıştır. Bunun yanı sıra, Midea R290, yeni sızdırmaz teknoloji patentini ve bunun yanında 34 başka patent daha almıştır. Aynı zamanda TUV emniyet belgesi ve ulusal anti-patlama belgesini almıştır. Bay Wu, Midea'nın piyasaya çevre dostu ürünler sürme hızını aktif olarak arttırdığını belirtmiştir.

GALERİ
Haberler