HABER DETAYI
Mutluluğun MarkasıMidea - Brezilya, 1. Yıllık Maraton Tasarım Yarışması düzenledi
14.06.2012
Bu ay, Midea Brezilya Unisalle/Canoas Üniversitesi’ndeki tasarım programında okuyan öğrencilerin ürün tasarım çalışmasının sunulduğu ve kazanan tasarımların gerçek bir müşteri tarafından kullanılacağı Maraton Tasarım yarışmasına ev sahipliği yaptı. Bu yarışmayı ilginç kılan şey katılımcılara verilen kısıtlı süreydi.

14 Haziran gecesi saat 8'den bir sonraki sabah 11’e kadar, en fazla 6 öğrenciden oluşan takımlar ayrıntılı tasarımlar, sanat çalışması, görsel metin ve referanslar üzerinde çalıştılar. Jürinin verdiği karar temel olarak, ürün fonksiyonelliğinin yanı sıra yenilik ve yaratıcılığa da odaklanmaktaydı.

Söz konusu girişim kar amacıyla yapılmamıştır. Daha ziyade MIDEA şirketinin yerel halk arasında MIDEA markası bilinirliğini artırma arzusundan doğmuştur. Kazanan takımın liderine, MIDEA Brezilya’da ürün araştırma & geliştirme (AR&GE) bölümünde bir staj imkanı sağlanmıştır. Kazanan takımın diğer üyelerine muhtelif MIDEA ürünleri hediye edilmiştir. İkinci olan takımın üyelerine ise muhtelif MIDEA beyaz eşya ürünleri hediye edilmiştir.
GALERİ
Haberler