Satış Fiyat listesi Haier Ürün Broşürü
HABER DETAYI
Mutluluğun MarkasıMidea’nın Yeni Özgün Silahı : INVERTER Klimalar için Akıllı Güç Modülü
04.07.2013
Üç yıl kadar önce MIDEA radikal bir karar alarak, ürettiği klimaların daha da verimli çalışmasını sağlayacak kendi tasarımı olan özgün bir CHIP oluşturmaya yönelik mühendislerden ve teknisyenlerden oluşan özel bir Ar-Ge çalışma takımı kurdu. Uzun bir süreç ve çabaların sonucunda, bu takım sonunda MIDEA’nın kendi özel tasarımı ve üretimi olan Akıllı Güç Modülü (IPM) CHIP’ini üretmeyi başardı.

MIDEA mükemmel yetenekleri bir araya getirerek, bu projeye çok önem verdiğini kanıtlamış oldu. Bu CHIP’i üreten takımın üyeleri ; deneyimli yarı iletken tasarım uzmanları, metalik plastik ve makro-moleküler malzemeler üzerine doktora uzmanları, elektrik ve mekanik tasarım üzerine ihtisas yapmış mühendisler ve teknisyenlerden oluşuyor.

2010 yılında, MIDEA’nın kendi geliştirdiği ilk IPM CHIP’i üretildi ve MIDEA üretimi olan klimalarda başarılı bir şekilde kullanıldı. Bu CHIPlerin seri olarak üretilebilmesi için MIDEA Teknik Araştırma Enstitüsünde 2,000 m² lik bir alan üzerine yeni bir tozsuz tesisin yatırımına gidildi ve inşa edilmesi sağlandı.

Bu proje Haziran-2012 de tam olarak sonuçlandığında, MIDEA’yı kendi IPM CHIP’ini tasarlayan ve üreten ilk ÇİN şirketi yaptı. Bu proje MIDEA’yı INVERTER Klimalar ürün grubunda diğer ÇİN’ li üreticilerden çok farklı ve ileri noktaya taşımıştır. Yalnızca bir kaç ay sonra, 2013 yılı için üretim hacmi 150,000 ünite olarak tahmin edilen orijinal IPM'lerin gelişmiş versiyonları piyasaya sunulacaktır.
GALERİ
Haberler